Hasznos kiegészítők a mikatermikus infrasugárzókhoz
Információk az infrasugárzók felhasználási területeiről |
A sztenderd MH minimális szabályozóelemmel rendelkezik, de egyes a modifikációjuk különböző kiegészítőkkel bővíthető. Ilyen elemek lehetnek:
- beépített hőszabályzók;
- különböző védőfunkciókat ellátó folyadékkristályos kijelzők;
- légnedvesítő és levegő ionizátor stb.
Egyes melegítők IP-védettséggel (International Protection Marking, ami Nemzetközi Védettségjelölést jelent) rendelkeznek. Ezek védik az eszközt a nedvességtől, a portól stb.
A MH-k osztályozása a sugárzás iránya szerinti
A sugárzók a következőképpen osztályozhatók:
- egyoldali – csak az egyik oldal bocsát ki infravörös sugarakat;
- kétoldali – a készülék mindkét oldala bocsát ki sugarakat;
- henger alakú – körkörös sugárzás.
A kétoldali fűtőpaneleket a padlón helyezik el. Mindkét esetben az infravörös sugarak a padló síkjában vele párhuzamosan haladnak, miközben a levegő a padlózat mentén a legmelegebb. A padlótól felfelé, a mennyezet közelében a hőmérséklet fokozatosan csökken.
A henger alakú hősugárzókat általában a mennyezetre vagy a falra rögzítik. Az ilyen alakú készülékek körkörösen sugározzák az infravörös sugarakat.
A sötétsugárzókat belső és külső terekben egyaránt alkalmazzák. Alkalmas zárt vagy kültéri terasz, erkély, gyerekszoba vagy nappali fűtésére. Ráadásul a sötétsugárzók nem használják el a szoba levegőjét, és nem is szárítják ki azt.
- Kattintson a kép alatti linkre további információkért az infrafűtés és a hősugárzó infrapanelek felhasználási területeiről
- A mikatermikus fűtőtestek felépítése, működési elve
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése